Policijski službenici Policijske postaje Garešnica intervenirali su u noći na 26. lipnja, u 2.44 sata, nakon dojave o narušavanju javnog reda i mira u stambenoj zgradi u Ulici 73. samostalne bojne u Garešnici.
Dolaskom na mjesto događaja utvrđeno je da su 49-godišnjakinja i 38-godišnjakinja, obje u vidno alkoholiziranom stanju, glasnom glazbom, bukom i galamom remetile mir stanara i narušavale javni red i mir.
Kako navodi policija, 49-godišnjakinja nije postupila po izdanim naredbama policijskih službenika te je pružala aktivan otpor, zbog čega su policajci nad njom primijenili sredstva prisile kako bi je priveli.
Alkotestiranjem je kod 38-godišnjakinje utvrđena koncentracija alkohola od 0,58 promila, dok je 49-godišnjakinja odbila alkotestiranje.
Zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, 49-godišnjakinja je uhićena te u žurnom prekršajnom postupku dovedena pred nadležni Prekršajni odjel Općinskog suda u Bjelovaru. Nakon saslušanja sud joj je odredio zadržavanje u trajanju do 15 dana, nakon čega je predana u Zatvor u Zagrebu.
Protiv 38-godišnjakinje policija će podnijeti optužni prijedlog redovnim putem zbog počinjenih prekršaja.
foto:ilustracija






