U policijskoj bilježnici nove, dvije računalne prijevare, ali u jednoj je već dovršeno kriminalističko istraživanje. U prvom slučaju oštećena je 84-godišnjakinja s bjelovarskog područja. Putem društvene mreže pronašla je oglas za kupovinu električnog bicikla te je putem aplikacije za komunikaciju, koja je vezana uz tu društvenu mrežu, stupila u kontakt s nepoznatom osobom s kojom je dogovorila detalje kupovine te je u dobroj vjeri nepoznatoj osobi ustupila sve podatke sa svoje bankovne kartice.
– Slušajući upute putem Net bankarstva verificirala je nekoliko isplata sa svoga bankovnog računa i tako je oštećena za više od tri tisuće eura. Dovršenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da je počinitelj 25-godišnji srpski državljanin, a ovoga puta ćemo posebno istaknuti da nikad, ali baš nikad ne trebate davati podatke na svojoj bankovnoj kartici, posebno ne serijski broj, rok valjanosti kartice ili kontrolni CVC, troznamenkasti broj na poleđini kartice. Ako se ipak želite upustiti u nešto prije svega se probajte posavjetovati s nekim stručnijim i tko ima više znanja ili iskustva na tom području. Već samo požurivanje da nešto učinite ili ne ili će ponuda otpasti neka vam bude indicija da bi se moglo raditi o prijevari – savjetuje glasnogovornica Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske Maja Barbir Grubić.
Garešničkoj policiji je prijavljena i računalna prijevara ulaganjem kupovanja dionica naftne kompanije. Tu je pak nasjeo 52-godišnjak iz okolice Garešnice. Prijavio je da mu je nepoznata osoba prikazala nepostojeće podatke te da ga dovela u zabludu da uplati za nepostojeće dionice oko 15 tisuća eura. Kada je shvatio da je prevaren prijavio je prijevaru policiji i tako sada slijedi kriminalističko istraživanje.