Gradonačelnik Grubišnoga Polja Zlatko Pavičić ugostio je saborskog zastupnika mađarske nacionalne manjine Roberta Jankovicsa te predstavnike mađarske zajednice s područja Grubišnoga Polja, s kojima je razgovarao o nastavku suradnje i budućim razvojnim projektima.
Uz zastupnika Jankovicsa, sastanku su nazočili Antun Furjan, zamjenik predsjednice Vijeća mađarske nacionalne manjine Bjelovarsko-bilogorske županije, Šandor Toth, Slađana Toth te predsjednik Zajednice Mađara Grubišno Polje Pavao Horvat.
Na radnom sastanku razgovaralo se o mogućnostima daljnjeg unaprjeđenja suradnje između Grada i mađarske nacionalne manjine, očuvanju kulturne baštine te provedbi zajedničkih projekata koji bi trebali pridonijeti razvoju Grubišnoga Polja i poboljšanju kvalitete života svih građana.
Iz Grada ističu kako je cilj nastaviti graditi partnerski odnos sa svim nacionalnim manjinama te kroz otvoren dijalog stvarati uvjete za nove razvojne inicijative i jačanje međusobnog povjerenja.
Naglašeno je kako Grubišno Polje želi ostati sredina u kojoj se njeguje međusobno poštovanje, uvažavanje različitosti i zajedništvo, a upravo takav pristup smatra se važnim temeljem za daljnji razvoj grada i stvaranje novih prilika za njegove stanovnike.






