I ove će godine tijekom turističke sezone na području Bjelovarsko-bilogorske županije biti organiziran rad turističke ambulante kako bi zdravstvena zaštita bila dostupna brojnim domaćim i stranim posjetiteljima tijekom ljetnih mjeseci.
Turistička ambulanta djelovat će u sklopu Doma zdravlja Bjelovarsko-bilogorske županije na adresi Velike Sredice 11 u Bjelovaru, a s radom započinje 1. srpnja. Na raspolaganju turistima bit će sve do 30. rujna.
Iz Bjelovarsko-bilogorske županije ističu kako je cilj osigurati pravovremenu i kvalitetnu zdravstvenu skrb tijekom razdoblja pojačanog dolaska gostiju te dodatno unaprijediti organizaciju zdravstvene zaštite na području županije.
Otvaranjem turističke ambulante posjetiteljima će biti omogućena lakša dostupnost liječničke pomoći i zdravstvenih usluga tijekom boravka u županiji, čime se nastavlja praksa pružanja dodatne zdravstvene sigurnosti tijekom turističke sezone.
Turistička ambulanta tako će i ovoga ljeta predstavljati važan dio zdravstvenog sustava namijenjenog turistima, ali i doprinos stvaranju kvalitetnijih uvjeta za boravak gostiju na području Bjelovarsko-bilogorske županije.






