Ljubitelji kazališta i dobre zabave danas će imati priliku uživati u jednoj od najpoznatijih hrvatskih pučkih komedija. Dramska sekcija Matice umirovljenika Marija Bistrica gostuje u Čazmi s predstavom „Svoga tela gospodar“, koja će biti izvedena u kino dvorani Centra za kulturu s početkom u 10 sati.
Predstavu je prema poznatom djelu Slavka Kolara prilagodila i režirala Anita Klemar, a riječ je o komediji koja već desetljećima osvaja publiku svojim humorom, živopisnim likovima i prepoznatljivim prikazom života hrvatskog sela. Nedavna premijerna izvedba u Mariji Bistrici ispraćena je dugotrajnim pljeskom i odličnim reakcijama publike.
„Svoga tela gospodar“ donosi priču o siromašnom mladiću Ivi koji je, nakon što je svojom nepažnjom skrivio gubitak obiteljske krave, prisiljen oženiti bogatu, ali hromu Rožu kako bi obitelj dobila vrijednu junicu u miraz. U inat ocu i nametnutom braku, Iva odlučuje ostati „svoga tela gospodar“, što pokreće niz komičnih, ali i životnih situacija koje progovaraju o ljudskoj pohlepi, predrasudama i odnosima unutar zajednice.
Organizator gostovanja je Matica umirovljenika Čazma, a ulaz na predstavu je slobodan za sve zainteresirane građane.
Pozivaju se svi ljubitelji kazališta da svojim dolaskom podrže vrijedne amaterske glumce i uživaju u predstavi koja na duhovit način spaja humor, satiru i životne istine.






